Paskutinį syk atnaujinta 2024-03-22
Periodinis automobilio aptarnavimas dažniausiai yra siejamas su tepalų ir filtrų pakeitimu, dažnai pamirštant patikrinti pagrindinį automobilio elementą – variklį. O tiksliau, jo sudedamąją dalį, paskirstymo diržą. Kokia pagrindinio diržo paskirtis, kada jį reikia keisti, kiek tai kainuoja atsako profesionalūs mūsų autoserviso specialistai.
Jei domina paskirstymo diržo keitimas Vilniuje, kviečiame pasinaudoti galimybe gauti profesionalią asmeninę konsultacija ir atvykti į bet kurį TOPTIS autoservisą.
Paskirstymo diržas – paskirtis ir funkcija
Pagrindinis diržas atlieka kelias itin svarbias funkcijas. Pirmoji – tai perduoti alkūninio veleno galią į paskirstymo veleną ar velenus. Šis procesas garantuoja, kad tam tikru momentu bus uždegtas kuras, vėliau jis bus išmetamas, ir taip užtikrinamas sklandus variklio darbas. Antroji paskirstymo diržo funkcija yra būti kuro įpurškimo bei aušinimo skysčio siurblio pavara. Atsižvelgiant į tai, kokia svarbi yra pagrindinio diržo užduotis, labai svarbi tampa diržo ir jo viso mechanizmo sudedamųjų dalių kokybė. Kuo patvaresni ir kokybiškesni elementai, tuo tyliau, tolygiau ir patikimiau paskirstymo diržas dirbs.
Kada būtinas pagrindinio diržo keitimas?
Pagrindinio diržo keitimas galimas keletu skirtingų atvejų. Visų pirma, reiktų atsižvelgti, koks yra automobilio gamintojo nurodomas paskirstymo diržo keitimo intervalas. Dažniausiai jis įvardinamas tarp 50 tūkst. km iki 100 tūkst. kilometrų. Keitimo dažnis priklauso ir nuo to, kaip automobilis yra vairuojamas – pagrindinis diržas tarnaus ilgiau, jei daugiau važinėjate užmiestyje. Tuo tarpu didžiąją laiko dalį naudojantis automobiliu mieste, diržą reikės keisti gerokai anksčiau, mat nuolatos stabdant ir akseleruojant jis greičiau sudyla. Svarbu paminėti, kad visada rekomenduojame atlikti keitimą kartu su diržo įtempimo guoliais ir aušinimo skysčio siurbliu. Tokiu būdu turėsite pilną kokybiškai veikiantį pagrindinio diržo mechanizmą.